Nandub SBC Guide CZ - III

by ajislav

Prev: Detailní vysvětlení různých nastavení Nandubu.
Index


FAQ

Jen tak si hrát s Nandubem (jak to třeba dělám já) umí kdekdo. Ale udělat pořádnej rip může občas stát i nějaké úsilí. Je klidně možné, že to napoprvé nevyjde. (Jak říká s oblibou jeden kamarád: "Bylo to horší než první soulož.") Proto je tu FAQ...

Otázka: Musím použít všechny filtry (resize, deinterlace, smoothers,..) už při "First passu"? (vždyt to trvá tak dlouho)
Odpověd: Ano. Chces-li mit skutecne 'presny' rip, tak rozhodne.

Otázka: Udělal jsem všechno podle návodu a stejně mám takový divný výsledek - všechno je to takové čtverečkované a trhané...
Odpověd: Možná vkládá Anit-Shit příliš mnoho klíčových snímků.. zkus ho bud zmírnit anebo úplně odstranit. Taky můžeš zkusit zmenšit 'gauge min' a zvetsit 'DRF max'.

Otázka: Které filtry mám použít v Nandubu při změně rozlišení (resize)?
Odpověd: Pro 1CD ripy zkus 'precise bilinear' (mírně obraz rozostří a bude tedy lépe komprimovatelný, naopak pro 2CD ripy zkus 'precise bicubic' (mírně obraz zostří a bude tedy hůře komprimovatelný)

Povzdech: Nandub zakóduje zavěrečné titulky s příliš vysokým bitrate...
Odpověd: Použij Nandub 0.22 a vyšší - tam lze manuálně nastavit jaký bitrate se má použít. Druhá možnost je encodovat 2x = jednou hlavní film, a podruhé jen titulky. Spojit je pak už je hračka..že ?

Povzdech: Výsledná velikost je příliš malá...
Odpověd: Zmenši DRF, zvětši 'gage min & max', použij bicubic, použij větší rozlišení (ale otázka je jestli chceš skutečně větší než 640 x XXX). NEZVETSUJ bitrate !!! To pouze zvetší nepřesnosti.

Povzdech: Výsledná velikost je příliš velká...
Odpověd: Nejdřív zkus překódovat titulky s menším bitrate.., pak zvětši DRF, zmenši 'gage min & max', použij bilinear, použij menši rozlišení (ale otázka je jestli chceš skutečně zmenšovat pod VCD rozliseni ;-))
Anebo prostě zkus zvětšit pocet CD, na která to hodláš umístit..

Nadšení: Je to geniální, co víc můžu s Nandubem dělat.
Odpověd:

A pokud i tohle nepomohlo... ... přečtěte si pls tenhle návod, doom9ův guide a koepiho NOE ještě jednou a zkuste se zamyslet v čem by mohla bejt chyba. To znamená uvažovat stylem - kterým z mnohých nastavení Nandubu mohu ovlivnit to co se mi na tom ripu nalíbí, vypreparovat onu kritickou část (třeba přes DVD2AVI) a zkusit udělat pár encodings a s různými nastaveními onoho parametru. Nandub není FLASK a to nemyslím v hanlivém slova smyslu... Nandub je flexibilnější zato složitější nebo naopak, jak to kdo bere.
Díky _nn_ !


Prev: Detailní vysvětlení různých nastavení Nandubu.
Index