"Kronička"
aneb August podle Víky a Jirtka

Pá 8.8.97 Vstali jsme, zabalili si a vrátili se opět na sídliště, kde jsme si v místní sámošce koupili mlieko, pirožky, parený sýr a tak... (No prostě typická snidaně před krámem, kdo nezažil o hodně přišel.)Už bylo docela dost hodin, neboť se nakonec ukázalo velice vhodné sedět na lavičce ve stínu. Šli jsme na silnici, jen tak máváme (místo nic moc, byl to jakýsi most, ale jak říká Job, kdo chce zastavit, zastaví) a první auto co jelo, nám za mostíkem zastavilo. Byl to Čech a moc dobře jsme si s ním popovídali, neb byl mladý a sám hodně stopoval (prý byl takhle loni v Bulharsku). Jel na nějakou propagační akci žvýkaček Winterfresh, a tak nám každému nějaké dal.
Hodil nás až do Zvolena, což byla paráda. Tam jsme sice docela dlouho stáli (cca 2h, vždyť nemáme hodinky a who cares, anyway...?), ale člověk, co nás nakonec vzal na ceduli RS, jel opravdu až do Rimavské Soboty. Tam Job zavolal Síbě a domluvili si sraz na 18:00 na náměstí. Protože byla spousta času, pokusili jsme si sehnat ubytování na dnešní noc v místní skautské klubovně, ale tam nikdo nebyl. Tak jsme si v parku dali druhou troubkovskou konzervu, hodili si věci do místní cukrárny a udělali dva velké nákupy za spustu peněz, takže jsme si v cukrošce nakonec dali jen jeden zákusek a jedno kafe. Pak jsme to v parku všechno zabalili, a protože bylo skoro šest, šli jsme odchytit Síbu ještě před srazem. Smůla, nebyla doma, jen její brácha, ale ten nás nechal nechat si u nich v domě zavazadla (maj fakt hezkej dům s balkónem (nejhezčí v RS - Job)) a šli jen s kytarou na náměstí.
To je tak, když si dá člověk sraz s holkou !!!
18:00 Nic.
18:00 Nic. Akademická čtvrthodinka ????
18:30 Nic. Hrajem na kytaru, kolem procházející místní (byl pátek večer => pařba) a ohlížejí se. Job je nervózní.
18:45 Job odchází na autobusové nádraží, kde měla Síba čekat Maríu.
18:50 Přichází Síba, María a ????? a diví se, že jdou "trošku" pozdě, opět odchází hodit si k Síbě věci. Prý se vrátí v 19:00.
19:00 Přichází Job.
19:05 Přicházejí.
Zbytek večera: jdem si někam sednout a popovídat. Nakonec jdem s Jobem spát někam do místního parku.
Předchozí den Další den