"Kronička"
aneb August podle Víky a Jirtka

St 6.8.97 Po snídě (něco jako instantní kaše + mlíko + piškotky) jsme šli s Ušounem do místní sámošky, kde nám on pracujíce zde již den předtím zamluvil džob. Cestou na nás nějaký pán (asi před sutinami vlastního domu) volal jestli mu můžeme pomoci. Znělo to celkem smutně a zoufale. Odvětili jsme, že už máme jinou práci, dnes už bych asi jednal jinak. Já a Job jsme vybírali bahno z kanálů (rozvodní kanál šíře 0,5m hloubka 0,8m celková délka asi tak 30-40m v němž vedou 2 trubky tak blbě, že jediný nástroj, kterým lze bahno rozumně vybírat je motyka), Ušoun maloval stropy ve vedlejší místnosti.
NOVÝ TERMÍN: V jednotě pomáhala též pracovat tři děvčata - skautky, které nám Ušoun večer předtím představil. Protože byl pařák a ona pracovala venku, tak si buď vyrolovala nebo dokonce svlékla trička. Výsledek: pouze podprsenka a montérky. Ušoun říká: "lehká skautská erotika"!
Šli jsme na oběd do místního JZD, pak si dali chvíli trávicí pauzu a poté opět pokračovali. Jelikož jsme odpoledne všichni pracovali v jedné místnosti, rozběhla se živá debata na témata: smysl života, Bůh, víra, dobrota a tvrdost k sobě samému etc. Takový normální "filozofický" pokec. Job prohlásil, že jeho sestra by jen řekla: Kecy, kecy, kecy. Na to jsme reagovali, že má taky pravdu, a opravdu nemohu říci, že bych z diskuse odcházel o mnoho bohatší, spíš se těším na Ušounův duchovní weekend. Dělali jsme dlouho; člověka brzo přestane bavit to mazlavé smradlavé bahno, a tak se s tím přestane párat a je brzy od toho nejen násada od motyky, ale i tričko a posléze je bahýnko všude.
Opět véča a zprávy, sprcha - poslouchali jsme společně s vojáky poslední disciplínu 10-ti boje - opět cesta kolem zbořených i nezbořených domů, slepičárny (jak proboha zlikvidujete spoustu mrtvejch slepic ???). Člověk brzy otrne, ale i tak zůstává divný pocit, že by měl truchlit.
Večer jsme si povídali a hráli na kytaru (byl tam jeden maník, co se naučil vybrnkávat na kytaru bez ukazováčku - takovej pátej prst se občas hodí, ale on ho nevyužíval...) Taky jsem rozebírali nějaký VŠ (např. jestli je lepší chemie v Liberci nebo veterina v Brně).
Předchozí den Další den